muzikos ir dailės mokykla

Vytautas Pilibavičius

Vytautas Pilibavičius

Vytautas Pilibavičius (gimė 1961 m. Šiauliuose) – Lietuvos trombonininkas, kompozitorius.

Baigė Šiaulių aukštesniąją muzikos mokyklą, 1986 m. Lietuvos konservatorijoje baigė trombono ir pučiamųjų orkestro dirigento klasę, 1993 m. – profesoriaus Vytauto Laurušo kompozicijos klasę ir 1995 m. ten pat asistentūrą-stažuotę. 1995-1997 m. stažavosi užsienyje.

Nuo 1982–1995 m. grojo ir dirbo asistentu V. Čekasino vadovaujamuose kolektyvuose, tarptautinio Kijevo šiuolaikinio džiazo festivalio laureatas. Pastarasis įvertinimas paskatino garsią visame pasaulyje Anglijos šiuolaikinės muzikos leidyklą LEO RECORDS 1995 m. išleisti jo solinį albumą „Frontiers “. 1995 m. paragintas prof. Juliaus Juzeliūno, pradėjo reikštis kaip šiuolaikinės muzikos atlikėjas ir kompozitorius. Tais pačiais metais įkūrė šiuolaikinės muzikos ansamblį „Ex tempore“, su kuriuo koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, atlikdamas lietuvių kompozitorių šiuolaikinę muziką. 1997 m. išleista kompaktinė plokštelė „Lithuanian contemporary music“. V. Pilibavičiui kaip trombonininkui savo kūrinius parašė tokie Lietuvos kompozitoriai kaip Osvaldas Balakauskas, Algirdas Martinaitis, Vytautas Laurušas, Šarūnas Nakas ir kt. 2008–2011 m. vadovavo Šiaulių miesto pučiamųjų orkestrui. Vilniaus konservatorijos ir kolegijos dėstytojas, „London bridge ensemble“, „Moscow composers orchestra “ narys, „Rūdiškių brass band“ vadovas.

Nuo 1981 m. dirbo B.Dvariono muzikos mokykloje estrados ir džiazo muzikos skyriuje.

Dirbo ir muziką rašo Nedai Nalūnavičiūtei, Edmundui Štenger, Mildai Martinkėnaitei, Karinai German, Loretai Sungailienei ir kitiems Lietuvos pop ir džiazo muzikos atlikėjams.