privati muzikos mokykla Vilniuje

LTRUEN

Marija Mirovska

Marija Mirovska

Marija Mirovska gimė Charkove (Ukraina). Vienuolikos metų pirmąjį kartą grojo su simfoniniu orkestru. 2000 m. Maskvoje su pagyrimu baigė Rusijos Gnesinų muzikos akademiją, 2002 m. šios Akademijos aspirantūrą baigė kaip koncertuojanti pianistė. Dalyvavo meistriškumo kursuose su prof. W.Balnkenheimu, K.Steinegger, K.Hellwigu, D.Baškirovu ir kt.

Pirmą solinį koncertą grojo būdama 14 metų. Nuo 1998 metų bendradarbiavo su Maskvos Valstybine Akademine Filharmonija, grojo kaip soliste ir ansamblio dalyve Maskvos "Klassik-ansamblyje“(pučiamųjų instrumentų kvintetas su fortepijonu) ir kameriniameorkestre „Ekselente“ (vadovas – Rusijos liaudies artistas J. Nepalo).

Reguliariai rengia solinius ir kamerinius koncertus Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Å veicarijos, Rusijos, Ispanijos miestuose.

Dėstyti M. Mirovska pradėjo 1994 m., tarp jos mokinių yra nacionalinių ir tarptaurinių konkursų laureatų. Mokinių amžius – nuo 2 iki 65 metų. Dėstymo kalbos- lietuvių, rusų, anglų.

1998 metais jos atliekami Mocarto ir Šopeno kūriniai įrašyti Berno radijuje (Šveicarija). Grojo scenoje kameriniuose ansamblyse kartu su daugeliu žymų muzikantų. Nuolat koncertuoja kaip solistė su įvairiais orkestrais. Bendradarbiavo su dirigentais V. Kucenko, D. Orlovu, Ukrainos liaudies artistu A. Gulianickiu, P. Baginskiu, J. Janko, A. Hurginu ir kitais. Ukrainos ir Šveicarijos radijo ir televizijos kanalai apie pianistę yra sukūrę laidų. Marija Mirovska nuolat dalyvauja daugelyje tarptautinių muzikinių festivalių. Pianistė bendradarbiauja su šiuolaikiniais kompozitoriais iš Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos - atlieka jų naujus kūrinius. Nuo 2011 m. rugsėjo men. pianistė gyvena Vilniuje, nuo 2012 dirba Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, ne kartą sėkmingai pasirodė įvairiose scenose kartu su Akademijos studentais. Nuo 2011 metų grojant įvairiuose koncertuose užsėnyje, Marija atstovauja Lietuvą, budama Lietuvos muzikų sąjungos nare. Šiuo metu pianistė tobulinasi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doktorantūroje.