privati muzikos mokykla Vilniuje

LTRUEN

Jana Paščenko

Jana Paščenko

Jana Paščenko gimė Kramatorske (Ukraina). Būdama 11 metų ji laimėjo regioninį konkursą ir įstojo į Charkivo specializuotą muzikos mokyklą, skirtą gabiems vaikams. Baigusi mokyklą, ji įstojo į Charkivo menų institutą. I. P. Kotliarevskio vardu (dabar Charkovo nacionalinis menų universitetas I. P. Kotliarevskio vardu) į profesorės Rebekos Klimenskajos (įžymaus Petro Stoliarskio auklėtinės) klasę. Sėkmingai baigusi institutą įgijo simfoninio orkestro artistės bei mokytojos kvalifikaciją. Jana dirbo Charkivo regioninės filharmonijos simfoniniame orkestre, Charkivo akademinio operos ir baleto teatro orkestre. Dėstė Charkivo nacionalinio menų universitete I. P. Kotlyarevskio vardu, muzikos kolegijoje, Charkivo specializuotoje muzikos mokykloje gabiems vaikams.

J. Paščenko mokiniai yra tarptautinių konkursų laureatai, daugelis sėkmingai įstojo ir studijuoja aukštosiose muzikos mokyklose (konservatorijose ir akademijose).

Jana apie save ir savo profesiją sako taip: „Aš myliu gyvenimą, mėgstu sportuoti, mielai supažindinsiu jus su nuostabiu muzikos pasauliu, su „jo didenybe“ Smuiku“.