muzikos ir dailės mokykla

Evgenia Leshchishina

Evgenia Leshchishina

Evgenia Leshchishina pradėjo mokytis groti pianinu kai jai buvo 6 metai: tiesiog tėvelis paemė už rankutę ir nuvedė į stojamuosius egzaminus į muzikos mokyklą. Nuo to prasidėjo Evgenijos muzikiniai mokslai, nors tuo metu jos šeima netgi pianino namie neturėjo.

Bet — užsispyrimas ir aistra muzikai padarė savo darbą. Jau po aštuonių metų, išmokus Rachmaninovo Preliūdą ir Beethoveno "Appassionatą" Evgenia atvažiavo stoti į S. Šimkaus konservatoriją Klaipedoje. Sekantis laiptukas - vėl mokslai, jau Lietuvos Muzikos Akadėmijoje.

E. Leshchishina dirba fortepijono mokytoją jau virš 40 metų. Gyveno ir dėstė Vilniuje, po to — Sankt-Peterburge (Rusija), vėliau — San Francisko ir San Jose (Kalifornijoje, JAV). Gyvendama įvairiose šalyse, teko sutikti ir mokyti vaikus ir suaugusius, kilusius iš labai skirting kulturų ir šalių. Virš penkiasdiašimt E. Leshchishinos studentų yra sekmingai išlaikę tarptautinius ABRSM (Associated Board of Royal Schools of Music) egzaminus. Kai kurie iš jų pasirinko profesionalų muzikos kelią. Bet svarbiausias dalykas yra tas, kad kartu su mokyniais ir jų tėveliais pajausti meilę muzikai.